Dotazy a odpovědi

Chtěl bych injektáží odizolovat zeď ze smíšeného zdiva památkově chráněného objektu. Budou památkáři postup akceptovat?

Vzhledem k tomu, že se jedná o postup s minimálním dopadem na autenticitu zdiva, většina památkářů metodu připouští. Jsou ovšem výjimky a rovněž záleží na konkrétní situaci. Pro použití mluví řada faktorů – malé vrty, minimální zásah do zdiva, možnost injektovat bez porušení kamenných bloků – a také výborné výsledky z provedených aplikací.

Jak připravit zdivo před injektáží ?

Důležité je rozmyslet správnou pozici clony oproti terénu a její návaznost na ostatní izolace. Samotné zdivo není nutné před injektáží krémem nijak připravovat.

Jaký materiál je nejvhodnější pro injektáž cihelného zdiva? (Sanace zdiva)

Pro aplikaci svépomocí doporučujeme injektážní krém, do vrtů průměru 10mm po 10 cm, nejlépe v ložné spáře zdiva.

Jsou injektáže proti vzlínání spolehlivé?

Pokud správně použijete injektážní krém IMESTA HYDROCREME INC nebo mikroemulzi z koncentrátu IMESTA IW 550 SMK, bude injektáž dlouhodobě (desítky let) funkční a spolehlivá.

Musíme se před injektáží vystěhovat z bytu?

Ne to většinou není nutné, i my provádíme řadu akcí „za provozu“. Jen je nutný přístup k injektované zdi, případně lokální zakrytí podlahy.

Jaké jsou Vaše dodací lhůty?

Dodávky materiálu po ČR zajistíme do 2 až 3 dnů, budete-li chtít i realizaci je nutné sjednat termín individuálně. Zpravidla jsme schopni nastoupit cca do 2 týdnů.

Co potřebuji k provedení injektáže vlhkého zdiva?

Správné určení příčiny vlhnutí, materiál IMESTA HYDROCREME INC v množství dle kalkulace podle plochy injektážní clony, příklepovou vrtačku nebo vrtací kladivo, vrtáky do zdiva, vysavač, aplikátor krému, metr, návody pro aplikaci a trochu šikovnosti.

Co nás bude stát injektáž rodinného domu 10 x10 m?

To závisí na tloušťce zdiva, ale pro 50 cm zdivo to bývá cca 25 m² clony, tj. asi 45 až 55 tis. Kč při dodávce na klíč včetně aplikace, nebo jen cenu materiálu – 27 kg krému i s rezervou při injektáži svépomocí.

Jak to funguje?

Řekl bych výborně! Ale teď vážně – účinné látky z krému se samovolně rozptýlí v injektovaném pásu zdiva a pevnou chemickou vazbou se uchytí na vnitřních stěnách kapilárních pórů (těch kterými může vzlínat voda) zdiva. Jednotlivé molekuly svojí organickou částí odpuzují vodu a ta nemůže smáčet vnitřní povrch kapilár a vzlínat nad úroveň injektážní clony.

Opravdu se krém sám rozptýlí ve zdivu?

Ano, injektážní krém se sám rozptýlí v injektované zóně zdiva a spolehlivě zajistí nesmáčivost všech kapilárně aktivních pórů.

Kolik krému budu potřebovat?

Na každý m² clony 1kg injektážního krému IMESTA HYDROCREME INC. Pro výpočet prosím použijte náš kalkulátor.

Poradíte mi s provedení injektáže?

Samozřejmě a rádi! Je pro nás důležité, aby se Vaše práce povedla a byli jste spokojeni.

Mohu si u Vás objednat i provedení celkové sanace domu?

Ano, provádíme i komplexní dodávky sanačních prací od průzkumu přes návrh až k realizaci, případně i trvalý monitoring sanované stavby.

Jak dlouho bude zeď vysychat?

Zpravidla déle než byste předpokládali. Ve zdivu je při 10% vlhkosti cca 160 až 200 l vody na 1 m³ zdiva. Než se po sanaci odpaří trvá několik měsíců až let. Proces vysychání je ale možné několika násobně urychlit ohřevem a řízeným vysoušením zdiva.

Pro informace o produktech a jejich vhodném použití volejte na
tel. +420 487 870 419
v době od 7:00 do 15:00

Máte-li problém s vlhkostí zdiva a nevíte jaký zvolit vhodný postup, rádi Vám pomůžeme.

Vyplňte prosím jednoduchý formulář a odešlete. Váš dotaz vyřídíme co nejrychleji.Vyberte prosím z jakého jste kraje abychom mohli zacílit Váš dotaz na vhodného technického poradce.